X
تبلیغات
زولا
یکشنبه 28 اردیبهشت‌ماه سال 1393
توسط: بهنام

مقاله کشاورزی و دامپروری در ایران (مقاله کامل)

چکیده

مناطق رویشی ایران که به 5 منطقه خزری ، زاگرسی ، ایران و تورانی ، سودانی و ارسبارانی منطقه بندی شده است . پوشش گیاهی که در جاهای مختلف ایران با تنوع گیاهی و زندگی جانوری با انواع جانوران که در نواحی نیمه بیابانی ، کوهستانی و جنگلهای خزری به چشم می خورد . توضیحاتی نیز پیرامون حیات وحش و حفاظت از محیط زیست مد نظر بوده است .

همانطور که می دانیم کشاورزی همیشه و در طول تاریخ چند هزار ساله ایران از مهمترین مسائل ایرانیان بوده است . ایران نخستین کشور جهان است که در آن انسانهای نخستین به کشت و زرع و پرورش دام می پرداختند .

 ایرانیان در هر جنگی که پیروز می شدند به جای خرابی و ویرانی با ایجاد راهها و پلهای کوچک و بزرگ نواحی مختلف را به یکدیگر اتصال می دادند و باعث توسعه و ترقی می شدند که این باعث افتخارات ماست به همین دلیل لازم دانستم در مورد تاریخچه و کشاورزی و دامپروری کشورمان نکاتی را بیاورم ، از حکومتهای مثل ساسانیان که در آن کشاورزی و دامپروری از اهمیت و رونق ویژه ای برخوردار بود و باعث رشد آن شد و نیز حمله مغول که باعث نابودی بیش از حد کشاورزی و دامپروری و خرابی های فراوانی که هنوز اثرات آن باقی است و ...

و همچنین دوران پادشاهانی مثل قاجار که کشاورزی در نوسان بوده است . با اجرای طرح اصلاحات اراضی که باعث خالی شدن روستاها و مهاجرت به سوی شهرها شد ، باعث ایجاد سردرگمی و هرج و مرج در مدیریت کشاورزی و سایر موارد مربوط به امور اجتماعی کشاورزان گردید .

انتقال پول و دارایی کشور به دست مالکان و فئودالها برای جلب رضایت و شهرت بخشیدن به جذب محصولات صنعتی و کشاورزی دنیای غرب و به کار اندازی کارخانه های مونتاژ و خروج ارز از کشور گردید . در نتیجه این اقدامات از یک سو تخریب و ویرانی اقتصاد کشاورزی و وابستگی کامل کشاورزان ایران که روزی در اوج خود بودند را سبب شد و از سوی دیگر موجب تخریب و انهدام اراضی آباد و از بین رفتن مراتع و جنگلهای سرسبز گردید .


برای دریافت فایل اصلی پروژه بر روی تصویر زیر کلیک کنید.


کاملا رایگان


 

لطفا بعد از دریافت فایل ما را در گوگل محبوب کنید و دیگر هیچ...

نظرات (0)
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
نام :
پست الکترونیک :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد